Meno akcija Vilniuje

Antikoje skulptūra buvo kuriama ieškant žmogaus idealo: jaunystė, protas, grožis, sveikas kūnas. Skulptorius Pigmalionas iš marmuro sukūrė skulptūrą, kuriai, atsidėkodama už aukas, deivė Afroditė įkvepė gyvybę ir pavertė Nereide. Nereidės pasižymėdavo gyvibingumu ir dažnai lydėdavo jūrų dievą Poseidoną: padėdavo jam kovoti su jūros audromis.

Meno akcija Vilniuje bandysim parodyti, kad kiekvienas žmogus turi galią save tobulinti. Atgijusios skulptūros ant vandens simbolizuoja gyvybę, veržlumą ir drasą. Tik sportuodami galime būti sveiki ir energingi. Tikra laimė slepiasi ne vaizduotės kurtuose atvirukuose, o prasmingoje veikloje. O kad nuveiktumėm kažką svarbaus ir prasmingo, reikia daug energijos ir dvasinės jėgos.

Žmogaus smegenys sugeba struktūriškai keistis, jei yra tinkamai stimuliuojamos aplinkos, patirčių, sporto, pažintinių iššūkių. Aktyvus gyvenimo būdas kuria smegenų pokyčius, kurie bėgant metams skatina smegenų regeneraciją ir padeda užtikrinti kokybišką ir sveiką gyvenimą. Neuroplastiškumas – tai paslėpta mūsų smegenų galia, sukėlusi revoliuciją daugelyje protą ir smegenis tiriančių sričių: neurologijoje, psichiatrijoje ir psichologijoje. Galvos smegenų gebėjimas keistis kiekvienam suteikia galimybę tobulinti savo fizinę ir dvasinę sveikatą judant ir stimuliuojant save prasmingomis, emociškai svarbiomis ir stilingomis patirtimis.

Neuroplastiškumas yra smegenų raumenų stiprinimo rezultatas: sritys, kuriose mes aktyvus dažnai, įsitvirtiną mūsų smegenų struktūroje; o sritys, kurias mes apleidžiame išblėsta. Tai ir yra fizinis pagrindas to, kodėl vėl ir vėl besikartojanti mintis ar veiksmas, didina savo galią. Jei mūsų veikla stilinga, ji suteikia emocinį pasitenkinimą; todėl ją kartoti yra lengviau. Ilgainiui tai pereina į automatizmą, tampa mūsų dalimi; mes tampame tuo, ką mes darome. Todėl sporto ir meno sintezė gali mums padėti išlaisvėti dvasiškai ir įgauti fizinių jėgų tapti efektyvesniais ir naudingesniais visuomenei sudėtingame gyvenimo kelyje.

Meno ir sporto sintezė Vilniuje, analogų pasaulyje neturintis projektas.

 

Gyvų skulptūrų festivalio Vilniuje vizija

Tarptautinis lietuviškas nekomercinis meno – sporto festivalis su plaukiojančiomis gyvomis skulptūromis vandenyje. Kviečiame tapti pirmojo festivalio dalyviais ir remėjais 🙂 Tapkite istorijos dalimi.