Irklenčių sodyba
>>> Kainos ir išplanavimas

>>> Regiono įdomybės

>>> Edukacinės programos

>>> Baidarių ir irklenčių maršrutai

Sodyba

Sodyba, kurioje galite nuomuotis irklentes ir baidares įkurta pačioje Dzūkijos miškų širdyje, Puvočių kaime. Čia rasite daugybę upių ir ežerų. Pas mus galima ne tik plaukioti irklentėmis ir baidarėmis, tačiau ir rengiame irklenčių gamybos dirbtuves. Patogi ir erdvi sodyba pastatyta Merkio ir Grūdos upių sąntakoje, todėl užšokti ant irklentės prireiks tik kelių žingsnių. O sodybos dirbtuvėse galite pasigaminti sau irklentę patys.

Irklentės ir baidarės Dzūkijoje

Dainavos kraštas pasižymi ypatingu kraštovaizdžiu, kuriame nuo seno dzūkų puoselėjami etnografiniai kaimai natūraliai įsipynti į upėmis ir upeliais išvagotus pušynus. Plaukimas irklente viena iš Dzūkijos upių yra tarsi meditacija.

Irklenčių ir baidarių turai apylinkėse

Merkys

Tai vidutinio dydžio Lietuvos upė. Plaukimas Merkiu irklente nėra techniškai sudėtingas, bet jame rasite pakankamai įdomybių, kad supinimas neprailgtų. Salos, povandeniniai akmenys, nuvirtę medžiai, žolės. Rekomenduojamas maršrutas: nuo Perlojos iki Merkinės (trukmė 7-9 valandos). Galima pasirinkti ir trumpesnius turus šioje atkarpoje.

Ūla

Ūla tai upė, labiau patyrusiems superiams. Vietomis ji srauni, gausu nuvirtusių medžių, akmenų, staigių posūkių. Reikalingas sugebėjimas vikriai manevruoti irklentę, greitai keisti stovėseną. Ūlos krantuose grožėsitės pušynais apaugusiais aukštais skardžiais, dažnai praplauksite pro autentiškus Dūzkiškus kaimelius.

Grūda

Tai ypatinga, mažytė upė. Dėl siaurumo ir sėklumo irklente čia praplauksite nevisada. O plaukiant tikrai reikia puikiai ją valdyti. Kartais teks sutilpti į kelių metrų plyšį, esant stipriai srovei. Taip pat reikalingi maži kyliai, nes standartinio dydžio klius už akmenų.