Kviečiame nors trumpam pabėgti nuo šaltos lietuviškos žiemos ir sudalyvauti irklenčių stovykloje Tenerifėje. Ši Kanarų sala – tai irklenčių rojus. Ji lengvai pasiekiama iš Lietuvos, dažnai galima gauti ypač pigius skrydžio bilietus. Pasirinkę SUP CAMP 7+ paketą  praleisite nuostabią savaitę amžinojo pavasario saloje be jokių kelionės organzavimo rūpesčių. Šiltas Tenerifės klimatas, nuostabus maistas, įstabus peizažas ir nedidelės kainos traukte traukia kūrybinius darbus dirbančius lietuvius žiemoti šioje saloje. O jei esate pamišęs dėl irklenčių banglenčių ar jėgos aitvarų – čia surasite tikrą rojų.

Viena didžiausių nuodemių Tenerifėje – gulėti pliaže ir skrudinti nugarą saulėje.  Jei čia atvažiavote tik to, rinkitės bent jau nudistų paplūdimius arba deginkitės nuošaliuose, lavos suformuotose vietelėse (vis įdomiau). Nuotykių ir nepamirštamų įspūdžių pasiūla čia yra tokia didelė, kad ir savaitės nepakaks išnaudoti visam Tenerifės įspūdžių arsenalui.

Nemokamos pramogos

Aplankykite Teidę

Šis ugnikalnis vadinamas Ispanijos stogu. Tai yra aukščiausia šalies viršūnė, virš jūros lygio iškilusi net 3718 metrų. Mėlyną dangų remianti viršukalnė yra dažnai padengta sniegu, o įspūdingas landšaftas Jums primins apie laikus, kada visa griaunančios  gamtos stichijos kūrė dabartinius mūsų namus. Ar teko kada pabuvoti Marse? jei artimiausiu metu šios kelionės neplanuojate, vertėtų žinoti, kad mokslininkai naudoja Teidės ugnikalnį  kaip bandymų poligoną Marso robotams. Patikėkite, kelialapis į Tenerifę kiek pigesnis nei kelialapis į Marsą.

Teidės ugnikalnis Tenerifėje

Teidės ugnikalnis Tenerifėje

Paplaukiokite Garachico uolų baseinuose

Audringoje salos praeityje ugnikalnis sukūrė natūralios architektūros šedevrą – iš lavos suformuotus Garashico baseinus. 1706 erozija suformavo dvi didžiules upes, kurios pradėjo tekėti nuo Tenerifės aukštikalnių per patį miestelio, tada buvusio pagrindiniu salos uostu, vidurį. Vietoj laivų tomis upėmis plaukė visa griaunantys suakmenėjusios lavos gabalai. Ši nelaimė po trijų šimtų metų suteikia Tenerifės svečiams daug džiaugsmo: baseinai yra įvairaus gylio, formų ir dydžio. Šia vietą labai mėgsta ir Tropinės žuvys.

Garachico baseinai Tenerifėje

Garachico baseinai Tenerifėje

Tegu Jums nurauna stogą karnavale

Trukšmingas, seksualus, aistringas, spalvingas, blizgantis ir pašėlęs: Tenerifės karnavalo linksmybės tikrai reikalauja ištvermės. Būdama nepaprastai intensyvi, ši šventė taip pat pasižymi nuoširdumu, linksmumu, ir tikrai pakelia nuotaika. Tai yra fiestų fiesta saloje, kurioje vakarėliai ir karnavalai yra kasdienybė.

Tenerifės karnavalas

Tenerifės karnavalas

Masca

Pamenate elfų miestą žiedų valdove? Taip, tik be kompiuterinės grafikos efektų, atrodo Masca. Įsikūręs sunkiai pasiekiamoje vietoje tarp šiauriausią salos tašką siekačių Teno kalnų, 90 gyventojų kaimelis traukia keliautojus savo paslaptinga, rodos priešistorę menančia aura. Kaimas stūkso 650 metrų aukštyje virš Mascos tarpeklio. Jei sugalvosite nusileisti į tarpeklį siauru takeliu, galite pasiekti ir paplūdimį, bet toks pasivaikščiojimas užtruks 3 valandas į vieną pusę. Geriausia į Masca atvažiuoti vakare, arba anksti ryte, kai turistų srautas sumažėja.

Tenerifės Masca

Tenerifės Masca

Romería

Bent kartą per metus ši šventė vyksta kiekviename istoriniame miestelyje. Vietiniai apsirengia tradiciniais rūbais, į išpuoštus vežimus pakinko jaučius, ir važiuoja miestelio gatvėmis dalinami  vietinės gerybes: raukšlėtasias Kanarų bulves, vietinį vyną, tradicinius pyragėlius, virtus kiaušinius, griliuje keptą mėsą, keptas jautienos išpjovas. Muzika, smagus šurmulys ir išsipūtę pilvai garantuoti.

Tenerifės kaimo šventė

Tenerifės kaimo šventė

Piknikas vietinių stiliumi

Sekmadieniais daugėlis tenerifiečių su draugais ir šeimomis važiuoja piknikauti tarp pušų. Tam skirtose vietose rasite akmeninius barbekju, geriamą vandenį, tualetus. Puikus būdas patinginiauti sekmadienį: butelis vietinio vyno, jamon serrano ir Tenerifės ožkų sūrio griežinėliai.

Piknikas Tenerifėje

Piknikas Tenerifėje

Tukstančio metų medis

Niekas iš tikrųjų nežino ar Tukstantmečio drakonui penki šimtai, tūkstantis ar penki tūkstančiai metų. Tai tiesiog puikus medis. Kažkada Tenerifės gyventojai tikėjo, kad ši medžių rūšis išdygsta tik užmuštų drakonų kraujyje. Todėl Jums būtina prie šio medžio pasidaryti asmenukę.

Tenerifės drakonų medis

Tenerifės drakonų medis

Susitikite su vietiniais gyvūnėliais

Paukščių stėbėjimo entuziastai ir laukinės gamtos megėjams derėtų nepamiršti žiūronų. Sausumoje ar vandenyje, čia visur pilna gyvybės: kažkas tūno dugne pasislėpęs už akmens, kitas straksi ant šakos, o kažkas tupi krūme. Būtinai suraskite spalvingą Tenerifės driežą: jie mėgsta maitintis ant prinokusių bananų. Pakelkite akis į dangų, ten pamatysite garsiąją Atlanto kanarėlę – daugelis mano kad ji visiškai geltona. Iš tiesu greičiau jau geltonos ir pilkos spalvų mišinys 🙂 Vaikščiodami pakrančių uolomis galite pamatyti buteliasnapius delfinus. Tik atsargiai, neišgąsdinkite krabo!

Gyvūnėliai Tenerifėje

Tenerifės fauna

Šokinėkite nuo uolų į  vandenį

Norite, kad širdis pradėtų plakti smarkiau? Šokite nuo 8 metrų uolos į žydrą vandenį. Nepamirškite pasiimti povandeninių akinių ir veiksmo kamerų, vaizdas po vandeniu užburiantis. Neužminkite ant jūrų ežio – jam bus nemalonu, o jums labai smarkiai skaudės – dėl visa ko gėriau nusipirkti vandens batus. Ir, aišku, rinkitės tik tam tinkamas vietas.

Šokinėjimas nuo uolų Tenerifėje

Šokinėjimas nuo uolų Tenerifėje

Muziejai ir galerijos sekmadienį

Tikrai ne visi žino, kad daugėlis muziejų ir galerijų sekmadienį Tenerifėje yra nemokami. Įdomios interaktyvios parodos tikrai sudomis Jus salos istorija.

Muziejai Tenerifėje

Muziejai Tenerifėje

Mokamos pramogos

Ekskursijos Tenerifėje

Teidė / Icod / Garrachico / Masca
Suaugusiems: 30 eur
Vaikams: 23,5 eur

Teidės nakties magija
Suaugusiems: 45 eur
Vaikams: 23.5 eur

Pusdienis Teidėje
Suaugusiems / 25 eur
Vaikams / 13 eur

Laivu į la Gomera
Suaugusiems / 54 eur
Vaikams / 30 eur

Laivu į la Gomera + 3 patiekalų pietūs
Suaugusiems / 60 eur
Vaikams / 30 eur

Masca kaimas
Suaugusiems / 28 eur
Vaikams / 14 eur

Santa Cruz / La laguna / Taganana / Candelaria
Suaugusiems / 32 eur
Vaikams / 16 eur

Vyno kelias
Suaugusiems / 62 eur
Vaikams / 32 eur

Visureigių safaris
Nuo 42 eur

Vakaro šou

San Migelio pilis
Suaugusiems / 48 eur
Vaikams / 24 eur

Tavernos šou koncertų salėje
Suaugusiems / 35 eur
Vaikams / 25 eur

Miuziklo garsai
Suaugusiems / 35 eur
Vaikams / 25 eur

Specialūs pasiūlymai Los Gigantes

Ypatinga kelionė buriniu laivu (iki 9 asmenų)
Uolos / Punta de Teno
Barranco de seco / de Masca
Snorklingas / plaukiojimas
Vietinis maistas ir gėrimai

nuo 20 eur

Uolų, delfinų ir banginių stebėjimas iš motorlaivio

2 valandos: suaugusiems / 15 eur, vaikams / 7,5 eur

Adrenalinas

Greitaaeigis kateris
15 eur / valanda

Parašiutu tempiant motorlaiviui
60 eur

Wake / vandens slidės
40 eur

Keturračiai
100 eur

Skrydis parasparniu
90 eur

Nardymas
nuo 40 eur

Žvejyba
70 eur

Skrydis straigtasparniu
98 eur

Safaris povandeniniu laivu
53 eur

Pasivažinėjimas bagiais
60 eur

Teminiai parkai

Siamo parkas arba Loro parkas
Suaugusiems / 34 eur
Vaikams / 33 eur

Siamo parkas ir Loro parkas
Suaugusiems / 58 eur
Vaikams / 39,50 eur

Aqualand arba Jungle parkai
Suaugusiems / 25 eur
Vaikams / 17,50 eur