Tenerifė

Kelionių į Tenerifę aprašymai

Pirmoji Sigito kelionė į Tenerifės salą — Sigitas pasakoja, kaip Tenerifėj sutaupyti pinigų maistui ir neapsigauti perkant pigieną gatvėse.

Mindaugo Stasiulio įspūdžiai — Mindaugas Stasiulis pasakoja, kaip Tenerifę rinkosi iš bėdos ir nepasigailėjo. Reklaminis Tez Tour straipsnis.

Romos kelionė į Tenerifę per turizmo agentūrą — Roma užsakė kelialapį trims žmonėms turizmo ganetūroje. Įspūdžiai apie Costa, Puerto de La Cruz, Los Gigantes, Teidę.

Suvalkietė praleido 7 dienas Tenerifėje — Bendro popūdžio rašinėlis apie klimatą, ekonomiką, kultūrą, turizmą.

Deimantės kelionė — išsamus Deimantės Valiutytės kelionės į Tenerifę aprašymas

Verslas Tenerifėje

Urtės įspūdžiai pradedant verslą Tenerifėje — Urtė atažiavo į Tenerifę aplankyti mamos ir nusprendę įkurti čia verslą.

Ignas aprašo irklenčių verslo kūrimą Tenerifėje — Ignas atvažiavo į Tenerifę automobiliu su 14 irklenčių ir aprašo savo gyvenimą ir verslo kūrimą saloje.

Viktorija Diglytė ir nekilnojamo turto verslas Tenerifėje — Viktorija Diglytė skatina tautiečius darbintis Tenerifėje ir pasakoja apie NT verslo ypatumus.

Vietiniai kelionių organizatoriai

www.kanareles.com

Tenerifės klimatas

Tenerifė amžinojo pavasario sala vadinama neveltui. Lietuvio akimis, žiemą čia galima rasti ne tik pavasarį, bet ir tikrą lietuvišką vasarą. Saulėtų dienų čia yra labai daug, visus metus. Salos pietuose lietaus nedaug, šiaurėje lija dažniau (todėl ten rasite daugiau žalumos). Vandens temperatūra Tenerifėje visus metus  tinkama maudynėms.

Pavasarį vidutinė dienos temperatūra Tenerifėje – 24 laipsniai. Vasaros sezoną – apie 23 laipsnius, ankstyvą rudenį apie 27 laipsniai, vėliau nukrenta iki 23. Žiemą vidutinė temperatūra paprastai siekia 21 laipsnį šilumos. Vasarą per didelius karščius poilsiautojus gaivina vėjai Pasatai.

Tenerifės kultūra

Nors ir priklauso Ispanijos karalystei, Tenerifė, kaip ir kitos Kanarų salos turi daugiau panašumų į Amerikos kontinento kultūras. Prieš XV amžiaus Ispanijos įsiveržimą, čia uoluose gyveno primityvios medžiotojų ir žvejų bendruomenės. Šie žmonės gyveno uoluose ir rengėsi nudobtų žvėrių kailiais. Įsiverželiai atvėžė į salą cukrašvendres, kurios puikiame klimate derėjo puikiai ir sukrovė didelius pelnus. Po truputi į Tenerifės salą pradėjo keltis naujakuriai: pirkliai, ūkininkai ir vienuoliai.

XVII amžiuje pigesnės sukrašvendrės Antiluose nukonkuravo Tenerifės produkciją, todėl saloje pradėtos auginti vynuogės. Tenerifėje pagamintas vynas buvo toks geras, kad net Viljamas Šekspyras gavo statinę, kaip atlyginimą.

Kanarų salos buvo strateginė vieta – pusiaukėlė tarp senojo ir naujojo pasaulių, todėl čia buvo gausu ne tik prekybinių, karinių ir piratų laivų. 1797 metais legendinis britų admirolas Horatio Nelsonas nesekmingai bandė užkariauti Tenerifę, tačiau vos išsilaipinus jo ranką kliudė artilerijos sviedinys. Smarkiai kraujuodamas jis buvo sugrąžintas į laivą, kur jam amputavo ranką. Praėjus pusvalandžiui, Nelsonas jau įsakinėjo savo kariams mūšio lauke.

Vėliau, užklupus ekoniminei krizei, patys tenerifiečiai vyko iš salyno ieškoti geresnio gyvenimo naująjame pasaulyje. Tenerifės gyventojai įkūrė Montevideo miestą Urugvajuje ir San Antonio Šiaurės Amerikoje. Daugėlis Tenerifės salos gyventojų laimės ieškojo Kuboje ir Argentijoje. Argentina, dėl daugėlio Tenerifiečių šeimyninių ryšių dar ir dabar meiliai vadinama aštuntąją Kanarų sala.

XIV a. antroje pusėje Tenerifėje suklestėjo bananų plantacijos. Iki šių dienų, bananų eksportas užima antrą vietą saloje pagal pajamas, nusileisdamas tik klestinčiam turizmo verslui.

Skrydžiai į Tenerifę

Skrydžiai iš Vilniaus nuo 80 eur į vieną pusę 
Skrydžiai iš Kauno
 nuo 78 eur į vieną pusę

Tezturas ir Novaturas rengia užsakomuosius skrydžius į Tenerifę, todėl artėjant skrydžiui, jei lėktuve yra tuščių vietų, galima įsigyti tesioginių skrydžių bilietus už Ryan Air kainą 😉

Apartamentų nuoma Tenerifėje

Pietinėje Tenerifės dalyje trumpalaikė apartamentų nuoma kainuoja nuo 35 eur / parai. Ilgalaikė nuoma kainuos nuo 500 eur / mėnesiui Pietinėje salos dalyje ir 400 eur / mėnesiui Tenerifės šiaurėje.

Pramogos Tenerifėje

Tenerifėje rasite vieną geriausių vandens parkų Europoje, galėsite mokytis jėgos aitvarų, banglenčių, irklenčių sporto. Galima leistis į ekskursijas laivu, plaukioti vandens motociklais, skraidyti parasparniais, mėgautis baseinais, visus metus nardyti šiltame Atlanto vandenyje.

Skaityti daugiau apie pramogas Tenerifeje.

Lankytinos vietos Tenerifėje

Nacionalinis Teidės parkas

Į UNESCO gamtos paveldą įtrauktas Teidės ugnikalnio parkas, su 16 km skersmens krateriu salos viduryje. Beveik 4 km aukščio  Teidė yra aukščiausia Ispanijos viršukalnė. Į Teidę gerėdamiesi kraterio vaizdu galite užkilti lynų keltuvu.

Kitos vietos, kurias galite aplankyti:

Siamo parkas
Loro parkas
Maca kaimas
Los Gigantes
Garachico miestelis
Viento urvas
Cruz del Carmen
Punta del Hidalgo,
Anagos kalanai
Duque paplūdimys