Kaimo turizmo sodyba

Kaimo turizmo sodyba “SUP Ranča” įsikūrusi Dzūkijos miškų širdyje, Nacionalinio parko viduryje, ant Merkio upės kranto. Puvočių kaimas yra apsuptas Merkiu, Grūda, Ūla, ir Nemunu. Apylinkėse gausi ne tik upių, bet ir ežerų, todėl šią vietą pasirinkome steigti irklenčių ir baidarių centrui. Čia ne tik gaminame irklentes, organizuojame irklenčių kūrybinės dirbtuves tačiau ir plaukiojame upėmis ir ežerais. Patogi ir erdvi sodyba pastatyta Merkio ir Grūdos upių sąntakoje, todėl užšokti ant irklentės prireiks tik kelių žingsnių. O sodybos dirbtuvėse galite pasigaminti sau irklentę patys.

Kaimo turizmo sodyba

Kaimo turizmo sodyba

Irklenčių dirbtuvės

Dzūkija yra pats miškingiausias Lietuvos regionas, todėl ši vieta puikiai tinka gaminti medines, gamtos įkvėptas irklentes. Tam mes sodybos rūsyje įrengėme dirbtuves, kur rasite visus būtiniausius įrankius. Kviečiame dalyvauti mūsų rengiamose stovyklose: darbo su medžiu derinimas su poilsiu gamtoje supinant, tai geros psichologinės savijautos receptas. Stovyklos metu ne tik išmoksite pasigaminti irklentę iš medžio, tačiau galėsite sukurti individualų jos dizainą rinkdamiesi spalvas, dekorą, šriftus. Ant irklentės galime perkelti net jūsų piešinius ar fotografijas. Supinimas ant savo paties ar pačios rankomis pagaminto daikto yra nuostabi patirtis. Vakarais ilsėsitės vietiniuose vandens telkiniuose ar jaukioje kaimiškoje pirtelėje. Druskininkai nutolę tik 25km, todėl SPA, vandens parkas, slidinėjimo trasos ir restoranai pasiekiami ranka.

Medinės irklentės gamyba susideda iš šių etapų: ruošinių išpjovimas iš faneros lakštų, jų impregnavimas, klijavimas, stiklo audinio dengimas derva, šlifavimas, antro dervos sluoksnio dengimas. Tarp šių darbų reikės skirti laiko irklentės džiovinimui, dekoravimui. Todėl turėsime daug laiko, rengti pažintinėms kelionėms po Dzūkiją su irklentėmis ir be jų.

Supinimas Dzūkijoje

Dainavos kraštas pasižymi ypatingu kraštovaizdžiu, kuriame nuo seno dzūkų puoselėjami etnografiniai kaimai natūraliai įsipynti į upėmis ir upeliais išvagotus pušynus. Plaukimas irklente viena iš Dzūkijos upių yra tarsi meditacija.

SUP turai apylinkėse

Merkys

Tai vidutinio dydžio Lietuvos upė. Plaukimas Merkiu irklente nėra techniškai sudėtingas, bet jame rasite pakankamai įdomybių, kad supinimas neprailgtų. Salos, povandeniniai akmenys, nuvirtę medžiai, žolės. Rekomenduojamas maršrutas: nuo Perlojos iki Merkinės (trukmė 7-9 valandos). Galima pasirinkti ir trumpesnius turus šioje atkarpoje.

Ūla

Ūla tai upė, labiau patyrusiems superiams. Vietomis ji srauni, gausu nuvirtusių medžių, akmenų, staigių posūkių. Reikalingas sugebėjimas vikriai manevruoti irklentę, greitai keisti stovėseną. Ūlos krantuose grožėsitės pušynais apaugusiais aukštais skardžiais, dažnai praplauksite pro autentiškus Dūzkiškus kaimelius.

Grūda

Tai ypatinga, mažytė upė. Dėl siaurumo ir sėklumo irklente čia praplauksite nevisada. O plaukiant tikrai reikia puikiai ją valdyti. Kartais teks sutilpti į kelių metrų plyšį, esant stipriai srovei. Taip pat reikalingi maži kyliai, nes standartinio dydžio klius už akmenų.