Paspirtuku į kaimą

Kviečiame praleisti savaitgalį važinėjant paspirtuku po Dzūkijos etnografinius kaimus, miškus, ežerų pakrantes ir upių slėnius.

  • Kaina: 49 Eur /asmeniui
  • Vieta: Dzūkijos nacionalinis parkas
  • Laikas: šeštadienis – sekmadienis
  • Įskaičiuota: pasivažinėjimai gamtoje visureigiais elektriniais paspirtukais, pirtis, nakvynė.

Nakvynė miškų apsuptyje

Merkio  ir Grūdos upių slėnyje įsikūrusi sodyba SUP Ranča apsupta neaprėpiamo miško. Čia galima pailsėti nuo miesto keliamo streso, mėgautis gamta ir ramybe. Sodyboje rasite erdvią svetainę, 4 talpius miegamuosius, virtuvę su visais būtinais įrankiais, ir medžio dirbtuves rūsyje.

 

Paspirtuku į gamtą

Teigiamos gamtos terapijos poveikis žmogaus yra įvairialypis: cheminis, psichologinis, fizinis. Kiekvienas augalas yra sudėtingas gyvas organizmas, kuris gali gintis nuo kitų augalų arba gyvūnų. Vienas gynybos įrankių yra nuodai, vadinami fitoncitais. Kas vabzdžiams nuodas, žmogui vaistas. Nors šių medžiagų paskirtis – gynybinė, mokslininkai pastebėjo jų teikiamą didelę naudą žmogaus organizmui, pavyzdžiui imunitetui svarbių natūralių ląstelių – žudikių skaičiui. Fitoncidai taip pat mažina streso hormonų lygį organizme.

Žmogus šimtus tūkstančių mėtų vystėsi gamtoje, o ne urbanistinėje aplinkoje, todėl tiek mūsų kūnai tiek smegenys yra labiau pritaikytos medžiotojų – rinkėjų gyvenimo būdui. Grįždami į gamtą atsiduriame labiau sau įprastoje aplinkoje, kuri gerina mūsų psichologinę būseną. Sąmoningas buvimas gamtoje yra gebėjimas susitelkti į aplinką, pastebėti mažas detales, naudotis juslėmis, būti čia ir dabar – be mums įprastų dirgiklių. Mūsų akys sutvertos stebėti horizontą, kojos skirtos vaikščiojimui po džiungles, krūmynus ar pievas o stuburas –  stovėjimui, lakstymui ar plaukiojimui.

Fizinė gamtos terapijos naudą suteikia kvepavimas švariu, sunkiosiomis dalelėmis neužterštu oru. Savo kasdienybėje mes praleidžiame pernelyg daug laiko sedėdami automobilių kamščiuose arba susiraitę prieš kompiuterį. Važiuodami visureigiu elektriniu paspirtuku galėsite įkvėpti daug miško oro, laikyti nugarą tiesiai, ir pasiekti tolimesnes miško kerteles.