Modernių irklenčių istorija prasidėjo Havajuose. Sparčiai populiarėjantis irklenčių (SUP-boards) sportas – smagus ir lengvas būdas pramogauti ant vandens. Užtenka minimalios įrangos ir Jūs galite plaukioti visur: nuo vandenynų iki ežerų, nuo upių iki miesto vandens kanalų.. net ir bangos nebūtinos. Irklentė – puikus įrankis viso kūno treniruotei. Tai puikus tarpinis treniruočių būdas slidininkams, snieglentininkams ir kitiems atletams. Kadangi ant lentos stovima, galima mėgautis puikiu vaizdu tiek vandenyje, tiek horizonte. Tai tarsi vaikščiojimas ant vandens!

Irklenčių istorija

Irklenčių sporto pradžia galima laikyti 1960-uosius, kai banglenčių instruktoriai pasinaudojo irklais, norėdami susirikiuoti grupinei nuotraukai ant vandens. Šiek tiek vėliau, irklavimo ant banglenčių technika pradėta naudoti banglenčių mokyklose, kad mokiniai galėtų lengviau išlaikyti pusiausvyrą.

Irklenčių populiarumo paslaptis

Hamilton ir Kalama
Irklenčių megėjai teigia, kad pagrindinis šio sporto raktas į populiarumą – paprastumas: pradedantieji užtrunka mažiau nei valandą, tam kad ant lentų pradėtų jaustis patogiai ir saugiai. Į šiuolaikinį vandens sporto pasaulį irklentėms vartus atvėrė Laird Hamilton ir Dave Kalama (paveikslėlis kairėje). Vietnamo karo veteranas Rick Thomas tapo pirmuoju banglentininku, atvęžusiu irklentes iš Havajų į kontinentinę Ameriką. Banglenčių meistras Jimmy Lewis sukūrė pirmą, šiam sportui specialiai pritaikytą irklentę. Daugėlis klasikinių banglenčių megėjų persiorientavo į irklenčių sportą dėl jo universalumo – su irklentėmis buvo galima pagauti daugiau bangų, taip pat buvo lengviau pastebėti iš Jūros atplaukiančias bangas.

Irklentės (SUP- boards) upėse

Ypač greitai didėjančia irklentininkų bendruomene tapo upeiviai – irklenčių manevringumas leidžia greitai išvengti upėse pasitaikančių kliūčių – išvirtusių medžių ir akmenų. Be to, plaukiojant upėse ar ežeruose nebereikia rūpintis vėjo ar bangų stiprumu. Plaukiant upe galima mėgautis kintančiu kraštovaizdžiu, jausti daugiau laivės nei sedint uždaroje baidarėje. Specialais tvirtinimo diržais prisegus daiktus, bus mažiau galimybių juos sušlapinti – juk irklentės nevirsta taip lengvai kaip baidarės ar kanojos.

Irklenčių varžybos

Pirmosios pasaulyje oficialios irklenčių lenktynės įvyko 2007 metų Rugpjūčio 8, šiaurinėje Tahoe ežero pusėje, Tahoe mieste. Distancijos ilgis: daugiau nei 11 kilometrų – nuo Jake’s restorano ežere, iki Captain Jon’s restorano. 34 varžovai (tiek vyrai tiek moterys) tapo pirmaisiais irklenčių varžybų dalyviais. Šis įvykis tapo TA-HOE NALU paddle festivalio pradžia. Pirmasis spaudos leidinys skirtas šiam sportui – Standup Journal, buvo įkurtas 2007 metais. Maino valstijoje JAV.


Na o savo istorijoje atvėrėme naują puslapį: žiemos sezono metu organizuojame irklenčių stovyklas Tenerifėje