Pripučiama irklentė

Geriausia pripučiama irklentė yra kvailas, nieko nereiškiantis teginys, visai nepadedantis išsirinkti tinkamos lentos. Šiame puslapyje rasite informaciją, kuri padės apsisprėsti, kokia pripučiama irklentė yra geriausia Jums.

Parduodamos pripučiamos irklentės > > >

Svarstant kokią irklentę įsigyti, dažnai dėl patogesnio transportavimo ir sandeliavimo vietos stokos, perkamos pripučiamos o ne kietos irklentės. Jų pasirinkimas ir kainų spektras toks didelis, kad dažnas pirkėjas renkasi žinomą prekės ženklą arba įsigyja pačią pigiausią rinkoje esančią irklentę. Kadangi net ir pigiausios pripučiamos irklentės kainuoja bent 300-400 eur, verta gerai apsvarstyti pirkinį. Čia rasite informaciją apie tokių sup’ų trūkumus, privalumus ir orientacines kainas.

Pripučiamos irklentės sąndara

Pripučiamos irklentės sąndara

Pripučiamų irklenčių gamybos technologija

Pripučiamos irklentės gaminamos iš PVC (Polivinilchlorido), kurio formą išlaiko Drop Strich techologija – tūkstančiai nailono siūlų irklentės viduje. Kad irklentė nebūtų slidi, ant denio priklijuojamas reljefinis kilimėlis – dažniausiai gaminamas iš EVA medžiagos, suteikiant jei deimanto arba gyvatės odos raštą (iš šios medžiagos dažnai gaminami jogos kilimėliai). Kiekviena lenta turi ventilį, su dviem pozicijomis: viena naudojama oro išleidimui, kita pripūtimui. Kiekvienoje parduodamoje pripučiamos irklentės rinkinyje rasite pompą (dažniausiai su barometru) ir remonto rinkinį.

Pripučiamos irklentės funkcines savybes lemia šie kriterijai: forma, svoris, standumas. Forma paprastai hidrodinaminių bandymų ir kompiuterinio modeliavimo būdu sukuria irklenčių projektuotojai atsižvelgdami į irklentės paskirtį. Akivaizdu, kad trumpa ir plati irklentė bus stabilesnė, bet ja plauksite daug lėčiau; tuo tarpu kai siaura ir ilga irklentė plauks daug greičiau, bet jai trūks stabilumo.

Pripučiamų irklenčių kokybė

Pripučiamų irklenčių gamybos techologijos

Pripučiamos irklentės svoris ir patvarumas

Pripučiamos irklentės svorį dažniausiai lemia PVC medžiagos tankis, sluoksnių kiekis, nailono siūlų kiekis, EVA kilimėlio storis ir dydis. Sunkesnė lenta bus labiau inertiška, ja irtis sunkiau, bet dažnai dėl storo sluoksnio ji pasižymės didesniu patvarumu.

Pripučiamos irklentės patvarumą lemia: PVC medžiagos storis, sluoksnių skaičius, klijų ir klijavimo kokybė, nailono siūlų kiekis. Lengvesne lenta plaukti maloniau, bet aišku stengiantis laimėti svorio, ploninamas PVc storis, todėl prakiurdyti ypač lengvą pripučiamą irklentę yra lengviau. Aišku gamybai naudojant geresnes medžiagas, arba gerai apgalvotą konstrukciją, galima pasiekti didelį patvarum išlaikant santykinai mažą lentos svorį. Norint, kad pripučiama irklentė svertų nedaug, labai dažnai PVC sluoknis dvigubinamas tik kritinėse vietose – ten kur dažniausiai kontaktuojama su kliūtimi: pavyzdžiui lentos šonai arba priekis.

Pripučiamos irklentės standumas

Pripučiamos irklentės standumas yra vienas pagrindinių faktorių, lemiančių plaukimo kokybę. Jei irklentė dėl jūsų svorio sulinksta, pakitusi dugno forma stabdo irklentę. Kai lenta plaukiant amortizuojasi, nenaudingai eikvojate energiją. Lengviausia irklentės standumą patikrinti atlikus banano testą.

Gamintojai didina pripučiamų irklenčių standumą įvairiais būdais: kad lenta atlaikytų dar aukštesnesnį slėgį dvigubina, storina PVC sluoksnį, arba papildomai sutvirtina siūles. Šis būdas didina irklentės svorį, todėl prastėja irklentės funkcinės savybės.

Pripučiamos irklentės standumas

Naish gamina puikias irklentes. Paveikslėlyje esanti pripučiamos irklentės standumo iliustracija parinkta tik dėl malonaus spalvų sutapimo 🙂

Kartais irklentės dugnas ir denis apjuosiamas papildomu PVC diržu, o pastaraisiais metais gamintojai pradėjo nauoti karinius sraigtasparnius nuo balistinių atakų apsaugančią Dyneema medžiagą. Kai kurie irklenčių gamintojai siekdami padidinti lentos standumą, suprojektavo šonines kišenes plastmasinėms plokštelėms.

Kuo skiriasi ir kiek kainuoja kokybiškos ir prastos pripučiamos irklentės?

Visi aukščiau išvardinti faktoriai + prekės ženklo prestižas lemia irklentės kainą, todėl turite sau atsakyti, ko tikitės iš savo pirkinio.

Jei ketinate užsiimti irklenčių nuomos verslu, derėtų ieškoti pripučiamų irlenčių su storu arba net dvigubu PVC sluoksniu ir gerai priklijuotu, storu EVA kilimėliu. Pigiausios rinkoje esančios irklentės (pvz. Aquamarina, arba Viamare) turi labai prastai priklujuotus kilimėlius, kurie greitai plyšta ar atsiklijuoja (mes šias lentas tikrai esame gerai išbandę). Dažnai pigios lentos būna nekokybiškai sukljuotos, todėl labai greitai per siūles prasideda oro nuotekis. Pakankamai kokybiškos ir tvirtos irklentes (nebūtinai prestižinio prekės ženklo), nepasižyminčios ypatingais gerais funkcinais parametrais, kainuoja apie 700-800 eur. Perkant pigią irklentę už 500-600 eur, reikia įvertinti, kad jos profesionalios eksploatacijos laikas nebus labai ilgas, o vėliau dėl daugėlio trūkumų nebus lengvą ją parduoti. Tačiau, jei norite lentos tik “pabandymui” ir keliems savaitgaliams prie ežero, galite svarstyti ir tokį pirkinį. Reikėtų suprasti, kad pigiausių irklenčių rinkiniuose ir visa papildoma įranga: pompos, irklai, kuprinės ar krepšiai, yra prastos kokybės.

Pripučiamos irklentės kaina ir kokybė

Pripučiamos irklentės kaina ir kokybė

Vidutinės klasės, žinomesnių prekės ženklų irklentės dažniausiai kainuoja 800 – 1200 eur. Tiesa, jei pavyks įsigyti pasenusį modelį gamykloms tuštinant sandelius, tokią pripučiamą irklentę galite rasti ir už patrauklesnę kainą. Vidutinės klasės pripučiamos irklentės paprastai geriau suprojektuotos: stengiamasi gaminti patvarias irklentes su geromis dinaminėmis savybės: naudojamos papildomos PVC juostos, sudetingesnė nailono siūlų konstrukcija, Dyneema diržai, brangesnės medžiagos. Šios irklentės yra aukso vidurys šeimoms, rekreacijai, irklenčių nuomos profesionalams.

Aukščiausios kategorijos pripučiamos irklentės gaminamos iš brangiausių medžiagų, dažniausiai gerai žinomų prekės ženklų. Dažnu atveju jos skirtos profesionalams: greičiui ir puikiems pojučiams plaukiant. Tokios lengvos pasižymi nedideliu svoriu, puikiu dizainu ir dideliu prestižu. Kainos: 1200 – 2000 eur.

Pripučiamų irklenčių trūkumai ir privalumai

Kad ir kokios technologiškai tobulos jos būtų, pripučiamos irklentės buvo sukurtos kaip lengvai transportuojamas ir vietą taupantis kompromisas, todėl pagal savybes jos tik beveik prilygsta kietoms. Nors turi ir kitų privalumų: pripučiama lenta labiau tinka atlikti jogos pratimus, ant jos maloniau kristi, galbūt saugiau surfinti – kai banga užmes Jums lentą ant galvos, skaudės mažiau. Pripučiama irlklentė taip pat labiau tinka plaukimui akmenuotose upėse: sumuštinio konstrukcijos lentose po smūgių gali likti įdubimų ar įskilimų. Pripučiama irklentė smūgius puikiai amortizuoja.

Pripučiamų irklenčių tipai ir priedai

Pripučiamos irklentės skirstomos į tas pačias kategorijas, kaip ir klasikinės – kietos. Universaliausios yra allround tipo irklentės (dažniausiai 10′ – 10’8 pėdų ilgio, 30-34 colių pločio). Ilgesnėm kelionėm tinkamos kruizinės irklentės, kurios yra paprastai tokios pat plačios, bet didesnio litražo ir gerokai ilgesnės (12.6 pedų – 14 pėdų). Ant jų galima sudėti daugiau bagažo, dėl didesnio ilgio kiek didesnis greitis. Taip pat gaminamos ir pripučiamos lenktyninės aba pavėjiniui plaukimui skirtos lentos. Yra net ir ypač plačių lentų skirtų jogai, arba kalnų upėms (pastarosios paprastai turi papildomas oro sekcijas šonuose didesiam saugumui ir stabilumui). Surfinimui dažniausiai tinkamos allround tipo, trumpesnės lentos.

Pripučiamųirklenčių tipai

Pripučiamų irklenčių tipai

Tarp papildomos įrangos pripučiamose irklentėse galima rasti: lizdus veiksmo kamerai, lizdus burei (pripučiama irklentė gali lengvai transportuotis į padorią rekreacinę burlentę),  timpas bagažui, kartais (ypač pigesnėse) būna žiedai krėslui. Šveicarų kompanija Sipa boards neseniai pristatė save pripučiančias irklentes su akumuliatoriumi ir įstatoma pompa, kuri plaukiant pavirtsa nedidelės galios varikliuku, palengvindama irklavimą.

Tarp populiarių priedų galite rasti elektrines pompas, skirtingo tipo pelekus (surfinimo lentose paprastai naudojami trys pelekai – vienas viduryje ir du mažiukai šonuose), povandeninio apšvietimo sistemas.

Geriausios pripučiamos irklentės pasaulyje

Tokių nėra. Kodėl, skaitykite čia.  Renkantis geriausiai Jums tinkančią pripučiamą irklentę įvertinkite jos funkcines savybes, dizaino patrauklumą, kainą, pardavėjo ir gamintojo reputaciją. Kviečiame skambinti tel. +370 61150066 nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro ir mes padėsime Jums išsirinkti tinkamiausią pripučiamą irklentę.

Išpardavimas – naudotos ir naujos irklentės

    Jūsų vardas (būtina)

    Jūsų el. pašto adresas (būtina)

    Jei nurodysite, kokios irklentės Jus domina, atsiųsime tik aktualią informaciją.
    PripučiamosKietosVidutinės klasėsAukštos klasėsNaudotosRaceAllroundSurf