Šių metų tobula vasara net ir didžiausius tinginius krapšto iš namų ir vilioja į gamtą. Nuostabus oras, įšilę vandens telkiniai ir trumpi lietūs – tai pačios tinkamiausios sąlygos irklenčių sporto ir pramogų mėgėjams. Tikrai neturintiems laiko siūlome optimalius plaukimus pagrindinėmis didžiųjų Lietuvos miestų upėmis, tačiau norintiems ilgiau pabūti gamtoje, pabėgti iš miesto ir praleisti visą, o gal net ir kelias dienas miškų, tyro oro, tylos ir skaidrių upių apsuptyje, rekomenduojame plaukimus Druskininkų apylinkėse Merkio upe.

irklentes

Kur plauksime?

Pradėsime Perlojos respublikoje, o plaukimą baigsime Puvočių kaime.

Kada plaukiame?

Penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais ir pirmadieniais.

Kaina žmogui?

18 Eur. Pirties kaina žmogui 8 Eur. Pirtis neprivaloma, galima rinktis turą be pirties.

Eiga:

Susitinkame Puvočių kaime, kur ir baigsime savo plaukimą. Atvykstate, paliekate savo daiktus ir automobilius, o parplaukiate tiesiai prie savo daiktų. Po plaukimo keliaujame į pirtį, o po pirties galite pasirinkti – važiuojate namo, ar liekate nakvoti. Jeigu pageidaujate galime suorganizuoti plaukimus kelias dienas, skirtingose upės atkarpose.

Žmonių skaičius:

Plaukimus irklentėmis Merkio upe organizuojame tik grupėms nuo 4 žmonių.

Atvykimas:

Iki Puvočių kaimo atvykstate savo transportu. Yra galimybė atvykti traukiniu. Mes jus pasitiksime traukinių stotyje ir nuvešime iki starto vietos. Patogu, įdomu ir smagu. Kelionė traukiniu šiose apylinkėsi iš ties nuostabi – važiuosite tarp miškų ir nuostabių pievų. Traukinių tvarkaraštyje ieškokite Marcinkonių. Iš Vilniaus traukinys savaitgaliais atrieda čia net tris kartus, tad tikrai rasite tinkamą sau laiką.

Galimybė apsistoti:

Puvočiuoše yra įrengta stovyklavietė, kurioje rasite suoliukus, pavėsines, specialias laužavietes ir įvairių pramogų, žaidimų aikštelių. Norintiems daugiau komforto siūlomoe apsistoti „SUP RANČOJE“. Daugiau apie sodybą rasite paspaudę čia.

Ką veikti Puvočiuose?

Tai kaimas įsikūręs Dzūkijos nacionaliniame parke tarp Merkinės ir Marcinkonių, kairiajame Merkio upės krante. Apylinkės čia nuostabios – spygliuočių miškai, nukloti samanomis. Rudenėjant čia prasideda grybų ir uogų sezonas. Pasivaikščioti šiuose miškuose tikras malonumas. Įdomus ir pats kaimas. Netoli stovyklavietės, kurioje baigsite plaukimą irklentėmis yra vienintelis Puvočių medinis lieptas, vadinamas „Beždžionių tiltu“. Juo gyventojai gali persikelti į dešinįjį Merkio krantą, kuriame vos 8 sodybos, kurias vietiniai vadina Anuliškių kaimu. Kol nebuvo liepto, vasarą žmonės kitą upės krantą pasiekdavo valtimis.

Visai šalia virš pušų viršūnių iškiles Puvočių apžvalgos bokštas. Tai mobiliojo ryšio bokštas, kuris yra pritaikytas lankytojams, todėl net iš 30 m.  aukščio visi gali pasigrožėti nuostabia Varėnos miškų panorama.

Veiklos, įspūdžių ir gražių vietų pasivaikščiojimams suras kiekvienas, tad kviečiame pabėgti iš miesto ir pasiplaukioti šiomis nuostabiomis apylinkėmis, atsipalaiduoti autentiškoje pirtelėje ir gerai pailsėti.

Būtina išankstinė registracija: 861150066

Puvočių apžvalgos bokštas

Puvočių apžvalgos bokštas

 

Beždžionių tiltas Puvočiuose

Beždžionių tiltas Puvočiuose