Kalorijos, raumenys ir irklentė

Tai, kiek gi kalorijų galima sudeginti su irklente? Net ir paprastai plaukiojant, rekreaciniais tikslais, degančių kalorijų skaičius yra dvigubai didesnis, nei, tarkim, išėjus pasivaikščioti. Tačiau stovint ant irklentės ir ramiai irstantis gali net neatrodyti, kad Jūs iš tikrųjų intensyviai sportuojate. Geri įspūdžiai, grynas oras, vanduo taip susuka galvą gerąja prasme, kad sportas tampa malonumu. Visai nereikia, kad po treniruotės jūsų marškinėliai būtų šlapi nuo prakaito. Kalorijas galima deginti ir neskausmingai!

Žinoma, jei jūsų tikslas yra rimtai pasportuoti, o ne šiaip pasiplaukioti – teks intensyviai padirbėti irklu. Nieko nepaprasto klabant apie irklenčių sportą nėra. Kaip ir visur – kiek įdėta pastangų, tokie ir rezultatai. Tai dar priklauso nuo žmogaus svorio, ūgio, raumenų ir riebalų santykio kūne, todėl tai labai individualus skaičius. Galima išskirti kelis intensyvumo lygius:

Lengvas pramoginis pasplaukiojimas

Tokia aktyvi veiklą per valandą laiko sudegina nuo 305 kcal. iki 430 kcal. Tai dvigubai daugiau ir daug smagiau nei visą valandą nuobodžiai žygiuoti ant treniruoklio sporto salėje. Be to čia dega ne tik kalorijos, ilsisi galva, o grynas oras ir buvimas gamtoje atpalaiduoja ir nuramina!

Ilgų atstumų plaukimas

Tai treniruotė, kurios metu irkluojate gan ilgą atstumą, vienodu greičiu ir be sustojimų ar pertraukų. Nuolatinis raumenų darbas vidutiniškai 5 km per valandą greičiu sudegins nuo 615 iki 708 kalorijų. Tokios treniruotės atliekamos stovinčio vandens telkiniuose, kaip ežerai. Plaukiant upe sudeginamų kalorijų skaičius mažesnis, nes irkluoti padeda srovės tėkmė. Nebent sugalvosite, kad norite irkluoti prieš srovę. Taip padidinę intetnsyvumą sudeginsite dar daugiau kalorijų.

Įvairūs pratimai ant irklentės (joga, mankšta, pilates)

Atliekant  įvairius pratimus ant irklentės sudeginama daugiau kalorijų, nei tai darant ant stabilaus paviršiaus, dažniausiai sporto salės grindų. Šiuo atveju, sportuojant vandens telkinyje, reikia išlaikyti pusiausvyrą, todėl įdarbinami tie raumenys, kurie įprastai net neišjudinami. Vėlgi, priklausomai nuo mankštos ir pratimų intensyvumo, per valandos laiko trukmės treniruotę galima sudeginti nuo 416 iki 540 kalorijų.

Raumenys

Nors gali atrodyti, kad sportuojant su irklente dirba tik rankų raumenys, iš tikrųjų dirba viskas! Taip, irkluojant dirba ir rankos, tačiau taisyklingas yris atliekamas naudojant nugaros raumenis, kurie yra didesni ir stipresni. Užsimojant irklu naudojant nugaros ir pečių raumenis pajusite, kad plaukti yra daug lengviau ir efektyviau. Vienu mostu nuplauksite ilgesnį atstumą. Irkluojant dirba ir kojų, pėdų raumenys, klubai, nes reikia išlaikyti pusiausvyrą. Kadangi pozicija yra stovima ir atliekamas mostas irklu įdarbinami pilvo raumenys. Taigi pagrindinė apkrova sportuojant ant irklentės tenka centrui (core) – pilvo, nugaros, pečių juostos ir kojų raumenims.

Gero plaukimo, sporto ar tiesiog lengvo pasiplaukiojimo ir neskausmingo kalorijų degimo!

You may also like