Viskas ką reikia žinoti apie irklentes

Nusprendėme nebūti paslaptingi ir pasidalinti visa informacija, kurią mes žinome apie irklentes. Kai kas bus iš ilgametės mūsų patirties (juk mes pirmieji supažindinome su irklentėmis Lietuvą! Nenorėjom girtis, bet čia tiesiog toks faktas), kai kas bus iš interneto, o kai kas, galbūt, tiesiog išgalvota. Bet viskas, viskas svarbu, kaip sakant nuo A iki Ž. Tai pradedam:

A. Apranga. Daugelis klausia, tai ką rengtis? O jeigu lyja, o jeigu šalta? Visiškai klaidinga galvoti, kad plaukiant su irklente reikia vilkėti plafkytes ir maudymkę. Mes žinome, kodėl taip daugelis mąsto. Nes galvoja, kad bent jau pirmą kartą plaukiant su irklente būtinai įkris ir sušlaps. Iš tikrųjų įkrenta tik 10% žmonių, dažniau krenta moterys, o vyrai krenta tik dėl jų. Todėl apranga labai įvairi – gali būti sportinės palaidinės, jeigu vėsiau – džemeperis, šortai, kelnės, aptempteškės (čia tokia moteriška apranga – tamprės, į kurias žiūrėdami vyrai dažniausiai ir verčiasi), maikės ir tie patys maudymosi kostiumėliai. Jeigu šviečia saulė – irklentė puikus būdas pagaudyti įdegį!

B. Bloga oras. Buvo toks nutikimas ir su baidarėmis. Kol žmonės nepažinojo jų, tai labai bijojo. Plaukė tik saulėtomis dienomis ir sakė joms, vargšėms “NE”, kai lijo. O dabar! Kas darosi dabar. Plaukia visi ir per lietų ir per vėją ir pavasarį, kai vanduo ledinis, o aplink dar sniegas baltuoja. Šiuo metu irklentes yra ištikęs panašus likimas. Kadangi ši pramoga ir ganėtinai nauja, visi mano, kad plaukimas galimas tik gerą, būtinai saulėtą dieną. Nemeluosim, plaukti, kai kepina saulė yra tikrai “kaifas”, bet irkluojant ir taip šilta, todėl lyjant šiltam vasaros lietučiui galima drąsiai sakyti irklentėms “TAIP”.

C. Centras. Tai irklentės vieta, ant kurios reikia stovėti irkluojant. Stovėdami kitoje irklentės vietoje rizikuojate greičiau pamesti pusiausvyrą ir išsimaudyti vandenyje. Sakėme stovėti? Galima ir sėdėti.

D. Dovanų kuponas. Toks popierėlis, kuris Jūsų pasirinktam žmogui suteikia teisę plaukti su irklente viename iš turų! Popierėlis kainuoja, bet tai puiki dovana/staigmena/atsiprašymas vietoj gėlių/padėka/kvietimas į pasimatymą/ dėmesio parodymas. Dovanų kuponą galima įsigyti paspaudus čia.

E. Ekologija. Pats plaukimas irklente tikrai neginčytinai yra ekologiškas. Irklentės gamyba ir transportavimas – kitas reikalas. Tačiau visa pasaulio irklentininkų bendruomenė labai rimtai žiūri į ekologijos klausimą. Yra sugalvotas netgi specialus irklas, kurio pagalba irkluojant galima rinkti šiukšles vandenyje. Paminėta ir Pasaulinė ekologijos diena, kurios metu irklenčių fanai rinko dalykus, kurių neturėtų būti upėse ir ežeruose! O kas jei ne mes patys?!

Ė. Jums nieko nereikia žinoti apie dalykus iš Ė raidės, susijusius su irklentėmis.

F. Focus SUP Hawaii. Vienos kiečiausių irklenčių pasaulyje. Kietos abiem prasmėm. Šios irklentės suprojektuotos irklenčių sporto lopšyje: Havajuose. Kukliai bet aistringai pradėjusi irklenčių verslą, kompanija netruko užkariauti profesionalų širdis, ir sukūrę nuostabių irklenčių kolekciją ėmė jas pardaavinėti visame pasaulyje prekės ženklais Focus HAWAII, Body Glove, Surf Diva, Pat Rawson SUP. Focus SUP HAWAII tikslas: pristatyti patį plačiausią aukštos kokybės irklenčių asortimentą. Focus irklentės jau užkariavo Amerikos, Kanados, Izreaelio, Europos, Jungtinių Arabų Emyratų ir Japonijos širdis. Mes didžiuojamės, galėdami pristatyti šį ypatingą prekės ženklą ir Lietuvoje. 

G. Geografija. Plaukiant su irklente ji labai plati. Tam tinka visi vandens telkiniai: upės, ežerai, užtvankos, prūdai, kanalai, jūros ir net baseinai!

H. Hidrokostiumas. Sako, nėra blogo oro, yra tik prasta apranga. Iš tiesų, irklentės, tokia pramoga ir sportas, kuris tarsi reikalauja gero oro. Tačiau ar mes galime daug tikėtis iš šalies pavadinimu LIETU(s)VA? Taigi hidrokostiumas yra speciali apranga skirta plaukti tiek po vandeniu tiek ant vandens. Dažniausiai jis yra gaminamas iš neopreno, pripildyto mažų oro porų, kurio sukuria izoliacinį sluoksnį. Tai nereiškia, kad Jūs nesušlampate, bet izoliacinėje terpėje temperatūra sušyla iki kūno temperatūros, o tai leidžia komfortabiliai sportuoti ir esant blogesnėms oro sąlygoms.

Laukite tęsinio…

You may also like