Irklentės Gardos ežere

Irklentės Gardos ežere, Italijoje

Gardos ežero istorija

Virgilijus apie jį rašė poemas, Kafka sukūre čia Novelę, Gėtė buvo suimtas, o Katulas su Musoliniu ant jo krantų pasistatė vilas. Garda – didžiausias šiaurės Italijos ežeras. Tai nepaprasto ir didingo grožio vieta. Jūs būtinai turite ją aplankyti. O dabar siūlome tai padaryti virtualiai.
Garda įgavo savo dabartinį vardą viduramžiais. Pavadinimas tai užuomina į uolas, tarsi sargyba stovinčias aplink tvirtovę primenančius krantus ežero šiaurėje (itališkai Guardia – sargyba). Senovės Romos laikais Garda buvo žinomas kaip Naudingasis ežeras (Lacus Benacus). Senasis Gardos vardas Benaco kartais naudojamas ir dabar.

Gardos ežero geografija

Tai pats didžiausias Italijos ežeras. Jis driekiasi 51 kilometrą, nuo Riva iki Peschiera gyvenviečių. Didžiausias jo plotis – 17 kilometrų (tarp Lazise ir Moniga). Ežerą 65 m virš jūros lygio suformavo ledynai. Kranto linija – 158 kilometrai. Didžiausias ežero gylis – 356 metrai. Šis ežeras tai kontinentinis fiordas. Aukšti krantai šiaurinėje ežero pusėje išgremžti ledo, o pietuose erozija suformavo derlingą daubą ir natūralią užtvanką. Šiaurinėje pusėje, tarp Riva ir Torbole į ežerą įteka Sarca upė. Pietuose, Peschieroje iš ežero išteka Mincio upė. Kalnai šiaurėje apsaugo ežerą nuo šaltos Alpių žiemos, sukurdami nedidelę Viduržemio jūros oazę, kurioje teliuškuoja indigo spalvos vanduo, auga citrinmedžiai, alyvmedžiai ir vynuogynai.

Garda dalijama į tris provincijas, kurios susiformuotos senovės imperijų. Gardos rytinis krantas tapo Veneto provincijos, kuriai taip pat priklauso Venecija, Verona ir Valpolicella, dalimi. Vakarinis krantas priklauso Brescia provincijai, o šiaurinis – Brescino (buvusi austro-vengrijos imperija).
Po Gardą vandens transportu Gardoje nėra populiariausio maršruto – net ir su greitaeigiu katamaranu perplaukti ežerą išilgai užtrunka tris valandas. Ežeras tiesiog apraizgytas pačių įvairiausių laivų ir laivelių keliais, kurie sujungia aplink visą Garda išsidriekusius miestelius. Laivelį galite ir išsinomuoti – jų pasirinkimas ir kainų spektras labai platus. Irklentėms labiausiai tinkama šiaurinė ežero dalis – ten gausu buriavimo mokyklų. Didesni lavai tiesiog skinasi kelią pro banglentininkų flotiles, o šie nutrūkgalkviškai skrodžia bangas po laivų priekiais.

Irklentės Gardoje

Irklentininkai dievina Gardą. Štai kodėl:
Pavėjinis plaukimas irklente ežere patiks kiekvienam, nors jis ir reikalauja šiek tiek laiko planavimui. Iš ryto Jūs paliekate automobilį viename iš Gardos miestelių, tada plaukiate irklente pavėjui kol pasiekiate pasirinktą tašką. Šiek tiek palaukiate kol pasikeis vėjo kryptis, tada irkluojate atgal į tašką, iš kurio išplaukėte.
Gardos ežeras pasižymi idealiomis sąlygomis tokiai dviejų krypčių kelionei. 16 kilometrų rytinis apšilimas į vieną pusę ir neilgas poilsis atplaukus padės pasiruošti kelionei atgal, pasikeitus vėjo krypčiai. Pasaulyje tikrai nėra daug vietų, kur tiek daug sąlygų galėtų beveik garantuotai Jums padėti sėkmingai atlikti dviejų krypčių kelionę irklente.

You may also like